Problemy z bagażem

Wyjeżdżając na wakacje często zadajemy sobie pytanie – jak się spakować? Nasze problemy związane z bagażem nie dotyczą jednak jedynie tego, co należy spakować. Kłopoty zaczynają się już na samym początku – wybrać plecak turystyczny, walizkę, czy torbę?

Plecak jest polecany głównie osobom wybierającym się w góry, bądź na dłuższe piesze wycieczki. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że może on być bardziej funkcjonalny od walizki czy torby nawet gdy jedziemy na wakacje nad morze. Warto pamiętać, że przenoszenie plecaka jest łatwe i wygodne – nie musimy się obawiać schodów lub nierównej nawierzchni.

Plecak turystyczny ma specjalne sprzączki na wysokości bioder i klatki piersiowej. Dobrze dopasowane sprzączki odciążają kręgosłup i ułatwiają przenoszenie bagażu. Dzięki nim nie powinniśmy mieć problemów z noszeniem plecaka, nawet jeżeli będzie on ciężki.

Dodatkową zaletą pakowania się w plecak jest to, że bez problemu można zabrać go do samochodu, pociągu, a także do samolotu. 50 i 60 litrowe plecaki są wystarczająco duże by spakować w nie ubrania potrzebne na siedmiodniowe wakacje. Co więcej, ze względu na swoje wymiary, te modele plecaków doskonale sprawuje się jako bagaż podręczny, który można wziąć na pokład samolotu.