Najlepsza latarka na biwak

Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz przy wyjeździe na łono natury jest dobra latarka. Każdy uczestnik Twojej wycieczki lub wyjazdu powinien posiadać własną. Nawet kilkuletnie dzieci powinny już umieć obsługiwać i nosić ze sobą latarki. Oświetlenie campingowe można podzielić na kilka rodzajów: latarki zasilane na tradycyjne baterie, latarki zasilane akumulatorem i wreszcie latarki z dodatkowymi funkcjami, na przykład opcją podładowania telefonu komórkowego. Niektóre latarki mają nawet funkcję migania SOS, co jest bardzo ważne w górach i lasach.

Najlepiej zabrać ze sobą również zapas odpowiednich baterii, akumulatorów a nawet ręczne źródło energii, gdzie poruszanie korbką ładuje Twoje urządzenie na krótki czas. Zaopatrz się w latarki wodoodporne, zwłaszcza, gdy wybierasz się na biwak nad jezioro lub rzekę, czyli w miejsce, gdzie łatwo o zamoczenie. Oświetlenie typu LED to nowoczesna opcja, która powoli staje się standardem. Takie latarki wytrzymają długie lata. Sprawdź materiał, z którego wykonane są Twoje latarki.

Plastikowe obudowy mogą być czasami mało wytrzymałe, dlatego sprawdź, jak odporne są na wstrząsy i lekkie uderzenia. Każda latarka powinna mieć miejsce do założenia jej na nadgarstek. W nocy jest to bardzo ważne, by nie wypuścić latarki z rąk na ziemię, gdzie trudniej będzie ją znaleźć, jeśli się przez przypadek wyłączy. Warto kupić latarki dla każdego członka rodziny przed wyprawą na biwak. Latarka pomoże Ci spać spokojnie, wiedząc, że masz przy sobie ważne narzędzie do radzenia sobie z wszelkiego rodzaju sytuacjami awaryjnymi.